Güncel

Huawei Yetkili Bilgi ve Ağ Akademisi Laboratuvarı açıldı!

Huawei Yetkili Bilgi ve Ağ Akademisi Laboratuvarı, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’da hizmete girdi. İşte detaylar!

Huawei Yetkili Bilgi ve Ağ Akademisi Laboratuvarı açıldı!

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Kampüsü’nde, düzenlenen tören ile İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) ve Huawei arasında, geçtiğimiz yıl ön protokolü imzalanan anlaşma çerçevesinde, yeni bir protokol imzalandı.

Protokol kapsamında İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi öncülüğünde, İÜC Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde açılan HAINA Lab'ın sponsorluğunu Huawei Türkiye üstlendi.

Açılış törenine İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bilgin, Bilgisayar Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ahmet Sertbaş, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Ticaret Konsolosu Huang Songfeng, Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü Wu Lianqing, Huawei Türkiye PR Direktörü Yusuf Temizel, İÜC öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, açılış töreninde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Bilişim ve güvenlik günümüzde son derece önemli iki kavram. Bu kavramın eğitimle harmanlanması ve bu konuda kalifiye elemanlar yetişmesi de son derece önemli.

Huawei Yetkili Bilgi ve Ağ Akademisi Laboratuvarı açıldı!

Gelecekte bu laboratuvarın da katkılarıyla, özellikle siber güvenlik ana bilim dalında, önemli projelere imza atacağımıza inanıyoruz. Bu oluşumun hayat geçmesinde katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.”

Açılış konuşmasını yapan Huawei Türkiye PR Direktörü Yusuf Temizel, Huawei ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa arasında ilk protokolün 2017 yılında ‘Teknoloji Alanında İş Birliği’ başlığı altında imzalandığını hatırlatarak, yeni protokol ile Türkiye’de bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişmesine katkıda bulunmayı hedeflerini belirtti.

Öğrencilerin teknik anlamda uzmanlık kazanmalarına olanak sağlayacak HAINA projesi, Türkiye dışında 150’den fazla ülkede de hayata geçirildi. HAINA laboratuvarında yüz yüze eğitimlerin yanı sıra, online eğitimlerin verilmesi de planlanıyor.

Bu eğitimlerin sonucunda başarılı olan öğrencilere Huawei - İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa ortak imzalı sertifika verilecek olup, projelerini gerçekleştirmeleri için de çeşitli imkanlar sağlanacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.