Güncel

Huawei'den kişisel veri konusunda kritik adım!

Huawei, ‘Kişisel bilgileri Çin’e gönderiyor!’ eleştirisine karşı harekete geçti. İşte detaylar!

Huawei'den kişisel veri konusunda kritik adım!

Çinli teknoloji üreticisi Huawei, Avrupa ve ABD başta olmak üzere dünya genelinde karşılaştığı ve en çok başını ağrıtan konulardan biri olan ‘Kişisel bilgileri Çin’e gönderiyor!’ eleştirisine karşı harekete geçti.

Huawei'den kişisel veri konusunda kritik adım!

Huawei Group içinde organizasyonel değişikliğe giden şirket, bu kapsamda Huawei Mobil Servisleri’nin 31 Mayıs 2019 tarihinde Huawei Device Co. Ltd'den, İrlanda’da kurulan ve yüzde 100’ü Huawei’in mülkiyetindeki bağlı kuruluş olan Aspiegel Limited'e aktarılacağını duyurdu.

Konuyla ilgili olarak müşterilerine bilgilendirme e-postası gönderen Huawei, “Huawei Kimliği, Bulut, Temalar ve Uygulama içi satın alım servisleri ile ilgili kişisel verilerin mevcut depolama konumu Singapur olup, 31 Mayıs 2019 sonrasında kişisel veriler Avrupa Birliği / Avrupa Ekonomik Alanı dahilinde bulunan veri merkezlerinde saklanacaktır” açıklaması yaptı.

Huawei cihaz kullananların bu değişiklikten muaf tutulmak isterlerse, Huawei Kimliği hesabını silerek, kullanıcı sözleşmelerini sonlandırması gerektiği belirtilen açıklamada, söz konusu değişikliğin 31 Mayıs 2019 tarihinde yürürlüğe gireceği vurgulandı.

Yorumlar
G@kko
Huaweiye güvenmim kirin ışletim sistemi hec hoş del
Cevapla
G@kko
Orası ele de Snapdragonu tüm markalar benimsese eyi olur işlemci olarak
opdima
Kirin işlemcisi be Gakko. Android kullanıyor sistem olarak Huawei.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.