Güncel

Huawei'den rakiplerini tedirgin eden satış hedefi!

Huawei tüketici işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Zhu Ping şirketin akıllı telefon satış hedefini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Huawei'den rakiplerini tedirgin eden satış hedefi!

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, akıllı telefon satış hedefini açıkladı. Huawei tüketici işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Zhu Ping, Huawei'in ikinci defa sponsor olduğu China Go League’in açılış töreninde bir konuşma gerçekleştirdi ve konuşmasında şirketin akıllı telefon satış hedefini de açıkladı.

Huawei'den rakiplerini tedirgin eden satış hedefi!

Zhu Ping, China Go League’in açılış konuşmasında şirketin 2019 akıllı telefon satış hedefine açıklık getirdi. Kıdemli yönetici geçen yılı üçüncü sırada tamamladıklarını ve bu yıl daha ileri gitmek istediklerini belirterek, bu yıl 250 milyondan fazla telefon satmak gibi bir iddialarının olduğunu dile getirdi.

Huawei'nin diğer iddialı hedefleri!

Akıllı telefon pazarındaki payını artıran Huawei'nin rakipleri, ciddi bir sıçrama gerçekleştirmedikleri taktirde, bu yılın sonunda şirketin mobil dünyasını ikinci sırada tamamlayacağı öngörülüyor. Huawei'nin ayrıca 2021 yılı için de şimdiden 300 milyon satış hedefi koyduğunun bilgisini siz değerli okuyucularımız ile paylaşalım. Huawei'nin ayrıca Honor ile birlikte yıl sonuna kadar ülkesindeki pazar payının yarısına hakim olmak gibi iddialı bir hedefi mevcut.

Verilere göre geçen yılın tamamında, rakipleri Apple 208.8 milyon, Samsung 292.3 milyon telefon satarken, Huawei'nin ise 206 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirerek rakiplerini oldukça tedirgin ettiğini ayrıca belirtelim. Bakalım Huawei'in bu hızlı yükselişi sonucunda şirket hedeflerini gerçekleştirebilecek mi?

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Huawei hedeflerini gerçekleştirebilecek mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Borem
Ben p20 lite kullanıyorum tamam amiral gemisi değil ama avrupa için fiyatı uygun tabi trdeki fiyatını bilmiyorum
Cevapla
BlackMirror
Huawei fiyat politikasını yeniden gözden geçirmeli fiyatlar apple ve samsung markalarına göre uygunmuş gibi görünse de türkiye gibi ülkelerde fiyatları daha aşağıya çekmeleri gerekmektedir.
Cevapla
mümin
türkiyede %50 ötv + %18 kdv geliyor satış fiyatının üstüne bu üyden öyle kazık avrupada bu kadar yüksek vergiler yok
ümit
Fiyatları böyle olduğu müddetçe rakiplerinin hiiiiiiç tedirgin olmasına gerek yok bu fiyat politikası ile 3. lük bile fazla huawei ye...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.