Güncel

Huawei'ye 90 gün daha süre verilecek

ABD tarafından kara listeye alınan Huawei'ye 90 gün ek süre verilmesi gündemde.


Mayıs ayında ortaya çıkan ABD-Çin geriliminden en fazla etkilenen marka olan Huawei'ye ek süre gündemde. ABD hükümeti ABD merkezli şirketlerin Huawei ile olan ilişkilerini sonlandırmak için 90 gün süre vermişti. Sürenin bitmesine yakın 90 gün ek süre verilmesi gündemde.

Huawei'ye 90 gün daha süre verilecek

Amerikan hükümetine yakın bir kaynak olan Reuters'in haberine göre ABD ticaret Bakanlığı Huawei'nin geçici lisansını 90 gün daha uzatacak. 19 Ağustos'ta sona erecek olan 90 günlük sürenin bir 90 gün daha uzatılması bekleniyor.

Ulusal güvenliği tehdit ettiği gerekçesiyle ABD'li şirketlerin ticaret yapması yasaklanan Huawei bu kararla beraber rahat bir nefes alacak gibi görünüyor. Bu 90 günlük süre markanın özellikle cep telefonlarına güncelleme yapmak için ek süre anlamına geliyor.

Şimdilik bu konuda resmi bir açıklama olmasa da bir iki gün içinde konun netleşeceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar
Kdrhn
Güvenlik acığı varsa bu gün vermekle olacak iş değil.ya tam mani olucaksın yada bu işlere hiç karışmayacaksın.mama yiyemedi tramp efendi derdi başka.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.