Güncel

IBM, Türkiye'deki 75. yılında neler anlattı?

IBM, Türkiye’deki 75. Yılında, iş dünyasının geleceğini şekillendiren modelleri anlattı.

IBM, Türkiye'deki 75. yılında neler anlattı?

IBM, Çözümler Zirvesi 2013’te sektörlerin gelecek trendlerini derinlemesine inceledi. İş ve BT dünyasından 1.000’i aşkın kişinin katıldığı etkinlikte ayrı oturumlarda Bankacılık, Sağlık, Perakende, Şehircilik, Telekom, Sigorta gibi alanlardaki yeni iş modelleri ele alındı. 27 çözüm ortağının 200’ün üzerinde demo yaptığı zirvede, IBM müşterileri Türkiye’deki en yeni ve somut başarı hikâyelerini anlattı. Hayatımızı değiştirecek teknolojilerin yanı sıra IBM Türk’ün yeni ve ilk kadın Genel Müdürü Isabel Gomes Cagigas Türkiye’deki 75. yılında IBM’in yakın dönem stratejilerini ve önceliklerini paylaştı.

Bilişim ve iş dünyasını bir araya getiren yılın en büyük etkinliklerinden biri olan IBM Çözümler Zirvesi 2013, 12 Mart tarihinde İstanbul Swissotel’de gerçekleştirildi.

1363171910_ibmisabelgomezcagigas1.jpg

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen IBM Çözümler Zirvesi yine birbirinden değerli konuklarla en gözde gündem maddelerini ele aldı. IBM ve iş dünyasından pek çok üst düzey yöneticinin katıldığı zirvede; bilgi çağında artan dijitalleşme, değişen müşteri profili, sürdürülebilir müşteri memnuniyeti, marka ve akıllı şehirler yaratmak, mobil trendler, konvasiyonel ve e-ticaret ilişkisi, bulut bilişim ve artan güvenlik ihlalleri gibi iş ve teknoloji temsilcilerini yakından ilgilendiren konular masaya yatırıldı.

IBM Türk ve 27 çözüm ortağının, 200’den fazla demo gösterimi yaptığı etkinlikte, IBM müşterileri Türkiye’den en yeni ve somut başarı hikâyelerini katılımcılarla paylaştı. Zirveye; hayatımızı değiştirecek teknolojiler ve bilgisayarların yapay zekâ olarak evrilmesiyle iş dünyasına açılan yeni fırsatlar da damgasını vurdu.

“Kanserle mücadele, kanser araştırması ve eğitimi alanında dünyanın en eski ve en büyük özel kurumu olan New York Merkezli Memorial Sloan-Kettering Kanser Merkezi, son bir yıldır Watson’u kanser vakalarını ve genetik araştırmaları inceleme sürecinin içine dahil ediyor. Şu ana kadar Watson 600.000 adetten fazla tıbbi bulguyu, 42 tıp yayınından gelen 2 milyon sayfa yazılı bilgiyi ve onkoloji araştırmalarındaki klinik denemelerini bünyesine alarak özümsedi. Onkoloji alanında Watson tıbbi kayıtlar, hasta sonuçları gibi on yıllarca geriye giden kanser tedavilerini ve 1,5 milyon kanser hastasının kayıtlarını analiz ederek, hekimlere sadece saniyeler içerisinde kanıta dayalı tedavi opsiyonlarını sunma gücüne sahip. Bu çalışmalar, aslında mevcut sağlık hizmetlerinin kalitesini ve verimliliğini artırmaya yönelik girişimlerdir ve teknolojinin insan hayatı için sunabileceği kolaylıklar açısından bir dönüm noktasıdır” diye konuşan IBM Türk’ün yeni Genel Müdürü Isabel Gomes Cagigas, etkinliğin açılış konuşmasında Türkiye’deki 75. yılında IBM’in yakın dönem stratejilerini ve önceliklerini de aktardı. Gomez Cagigas “IBM, Türkiye’ye bugün hiç bir global ve büyük BT üreticisinin vermediği önemi veriyor. Şu anda Türkiye’de 5 ofisle hizmet veren tek global BT şirketiyiz. Böylece bölgedeki müşterilere ve çözüm ortaklarına daha kapsamlı destek, yerinde ve daha gelişmiş çözümler sunma hedefimizi gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de sadece büyük şehirlerde değil ülke genelinde de ciddi bir büyüme öngörüyoruz ve 75. yılımızda da Türk iş dünyasına katma değerli çözümler sunmaya kararlıyız” dedi.

Perakende, Bankacılık, Telekom, Sigorta, Sağlık ve Şehircilik alanlarına özel, ayrı oturumların düzenlendiği zirvenin en dikkat çeken panelleri arasında Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı; Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Ömer Yıldız, Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Arsan, Vodafone Kurumsal Pazarlama Direktörü Ebru Özgüç,  Hexagon Studio Genel Müdürü Tolga Doğancıoğlu ve IBM Endüstri ve Teknoloji Çözümleri Müdürü Server Tanfer’in katıldığı “Akıllı Şehirler” paneli vardı.

Yoğun ilgi gören bir diğer panel ise, İpekyol Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ayaydın, 1V1Y.com CEO’su Levent Hatay,  Terteks Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, IBM Küresel İş Hizmetleri Ülke Lideri Tansu Yeğen’in konuşmacı olarak katıldığı “Akıllı Perakendecilik” paneli oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.