Güncel

IBM'in akıllı zemin teknolojisi!

IBM'den ilginç bir proje için adımlar atıldı!

IBM'in akıllı zemin teknolojisi!

Dünyanın ilk bilgisayarını üreten firmalardan birisi olan IBM son yıllarda giriştiği projelerle beğenileri ve gözleri üzerine toplamaya devam ediyor. Son zamanlarda IBM'ın patentini aldığı ilginç bir proje daha bulunuyor.

IBM'in son aldığı patent zeminlerde kullanılan akıllı teknolojiyi merkeze alıyor. Zemindeki cisimlerin ağırlıklarını kayıt altına alabiliyor, böylece en ufak değişimden haberdar olabilir hale geliyor. IBM'in bu teknolojisinin bir diğer yanı da ekrana bağlanabiliyor olması.

1334269541_ibmpatic1334226607.jpg

Yeni akıllı zemin teknolojisi aynı zamanda evde yaşayan insanlardan herhangi birisinin sızıp düşmesi halinda ülkeye özel acil'i arayarak yardım isteyebilecek. IBM yeni teknolojisi üzerinde gelişmeler için çoktan start verdi bile.

*Dünyada diğer firmalara nazaranlar patent konusunda çok ileri gitmiş bir firmadır IBM, bu sonra patenti ile bunu bir kez daha kanıtlamış oldu!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.