Güncel

İbretlik bir trafik kazası!

Aracımıza ve şoförlüğünüze güvenmeyin, bir anlık dalgınlık ya da dikkatsizlik telafisi olmayan sonlara neden olabilir.

İbretlik bir trafik kazası!

Alttaki fotoğrafta yer alan araç VOLKSWAGEN GOLF 6 full güvenlik donanımına sahip. EURO NCAP'tan 5 yıldız almış bir araç. Özellikle bu kaza fotoğrafını paylaşıyorum ki bazı arkadaşlara ibret olsun. İşin ciddiyetini hala anlamayan arkadaşlarıma gelsin. "Benim arabam alman tankı abi bir şey olmaz" diyenler altındaki araba ne marka olursa olsun asla arabaya güvenmesin; yapılan ağır kazaların büyük bölümü yüksek model araçlarla yapılıyor. Aracın verdiği güven hissi sürücüyü hız yapmaya sevk ediyor. Bir hatırlatma; EURO NCAP araç çarpışma testleri sabit 64km/h hızla yapılıyor veya kafa kafaya araçlarla 32+32 km/h testler yapılıyor, bu testler şehir içinde 2. veya 3. vites hızlarıdır, bunlara aldanmayın.

1417726024_10294514102030645323476231951712198120343793n.jpg

Hiçbir otomobil firması 90-100 km üzeri süratle giden bir araca garanti vermiyor. Neredeyse hepimizin ailesinde veya arkadaş çevresinde en az bir trafik kurbanı var, o yüzden o "beş yıldız"ları bir de bu gerçeklerle değerlendirin. Kazadan hemen önce ortalama 90 km'nin üzerinde giden araç tamamen bölünüp paramparça olmuş . Yerdeki kanlara bakarak az çok tahmin edebilirsiniz içindekilere ne olduğunu. Daha önce çok kez duyduğumuz bir uyarıyı tekrar yapıyorum; lütfen aracınıza güvenmeyin, şöforlüğünüze güvenmeyin. Hız yapmayın, emniyet kemerinizi takın ve arkada oturanlar dahil her yolcuya emniyet kemerini taktırın. Seyir halindeyken dikkatinizi yola ve aynalara verin, cep telefonu teyp vb. ile uğraşmayın, belki de uğraştığınız son şey olabilir ve DİKKATLİ OLUN!!! Alıntı değildir

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.