Güncel

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti! (güncellendi)

Hafta sonu 31 ilde sokağa çıkma yasağının yankıları sürerken, sürecin başaktörü olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa ettiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti! (güncellendi)

Geçtiğimiz Cuma günü 30 büyükşehirle birlikte Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Bu yasak sonrası insanlar bir anda marketlere akın etmiş ve istenmeyen görüntüler ortaya çıkmıştı.

Sokağa çıkma yasağıyla birlikte gelen görüntülerde insanların maskesiz bir şekilde, kalabalık ortamlarda bulunması tepki çekmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı bir açıklamada tüm sorumluluğu üzerine aldığını ifade etmişti. Soylu az önce yeni bir açıklama yaparak görevinden istifa ettiğini duyurdu. Soylu’nun konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde.

"Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararınının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir.

Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı..

Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı.

İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı.

Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın...

Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum... Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık..

Allah milletimizi korusun..."

Henüz Soylu’nun yerine gelecek olan yeni isim duyurulmuş değil.

GÜNCELLEME: Soylu'nun istifası kabul edilmedi. Görevine devam edecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.