Güncel

IDC: Samsung, Hindistan tablet pazarındaki hakimiyetini kaybetti!

Güney Koreli Samsung firmasının Hindistan'daki akıllı telefon pazarında kaybettiği liderlikten sonra şimdi de, tablet kategorisindeki liderliği elinden gitti.


Son zamanlarda Samsung, Hindistan'daki akıllı telefon ve tablet pazarındaki üstünlüğünü kaybettiği yönündeki iddiaları yalanlasada, ortaya çıkan bilgiler şirketin açıklamalarının hiçte doğru olmadığını söylüyor. Gelen haberler Samsung'un oldukça önemli ve karlı bir pazar payı bulunan Hindistan'daki hakimiyet kaybettiği yönünde hemfikir.

1424725410_img20150223230030.jpg

Araştırma şirketi IDC'nin yayınladığı rapora göre, Samsung Hindistan'da, yerel tablet üreticileri tarafından tahtından edildi. IDC'nin raporunda Hindistan pazarının% 15,6'sı yerel tablet üreticisi iBall tarafından işgal edilmiş durumda. 2014 yılının dördüncü çeyrek pazar paylarının yayınlandığı raporda Samsung %12.9% ile ikinci, % 8,7 pazar payıyla yerel üretici DataWind üçüncü sırada yer alıyor. Lenovo % 9.4 ile pazarda yer edinirken HP ise %8.7 pazar payına sahip. Geri kalan % 43.8'lık pazarı ise diğer üreticiler domine ediyor.

Tabii ki, Samsung'un marjinal kararlar alabileceğini göz önüne aldığımızda dünyanın en büyük tablet pazarlarından birinde yeniden hakimiyetini inşa etmesi sürpriz olmayacaktır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.