Güncel

İddia: Apple su geçirmez iPhone modeli için patent başvurusunda bulundu!

Apple'a yakınlığı ile bilinen 9to5mac sitesi, şirketin yeni iPhone modellerinde kullanılmak üzere bir patent başvurusunda bulunduğunu söyledi.

İddia: Apple su geçirmez iPhone modeli için patent başvurusunda bulundu!

Samsung ve Sony gibi firmaların akıllı telefon modellerinde aldığı kararla IP67 sertifikasına sahip suya dayanıklı cihazlarını görmeye başladık. ABD menşeili Apple, bu konuyu uzun uzadıya düşünmeye başlamış olmalı ki şirketin yeni bir patent başvurusunda bulunduğu iddia edildi.

9to5mac sitesi Apple'ın yeni iPhone modellerinde kullanılmak üzere bir patent başvurusunda bulunduğunu söyledi. Apple'ın başvurduğu patent, hassas elektronik devreleri ve entegre iç bileşenlerini koruyacak su yalıtımlı hidrofobik kaplama yönteminin kullanılacağını gösteriyor. Ancak bu telefonun tasarımını tehlikeye atabilir. 

1425683282_img20150307005614.jpg

Çünkü koruma düzeneği cihazı olduğundan daha kalın bir hale getirecek. Zira patent bu şekliyle alınacaksa, su geçirmez kılıfların kullanılması daha mantıklı bir yaklaşım olacaktır. 9to5mac sitesinin iddia ettiği yukarıdaki patent görseli tek başına bir anlam etmediği gibi Apple'ın da bu bilgilerin doğru olduğunu söylemesi gerekiyor. Bakalım ilerleyen günlen ne gösterecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.