Güncel

İddia: Bitcoin 10.000 dolara düşebilir! - İşte nedeni!

ADVFN CEO'su, Bitcoin'in bu önemli eşiği aşarsa 10.000 dolara düşebileceğini söyledi!

İddia: Bitcoin 10.000 dolara düşebilir! - İşte nedeni!

Kripto para piyasasının çoğunluğu, son günlerde amiral gemisi varlığı Bitcoin ( BTC ) dahil olmak üzere yeşil bölgede işlem görüyor ve bir finansal analistin önemli bir eşiği aşması durumunda önemli ölçüde düşebileceğine inanıyor.

İddia: Bitcoin 10.000 dolara düşebilir! - İşte nedeni!

Hisse ve kripto veri sitesi ADVFN'nin CEO'su Clem Chambers, Stansberry Research'ten Daniela Cambone'a verdiği demeçte, Bitcoin fiyatının 17.000 dolar eşiğini aşması halinde 10.000 dolara kadar düşebileceğini söyledi. 12 Eylül'de yayınlanan bir röportajda, aşağıdaki açıklama yapıldı.

18.000-17.000 dolar arasında güçlü bir düşüş yaparsa, bir sonraki ayağı yaklaşık 10.000 dolara inecek. Buradan güçlü bir şekilde yükselmeye başlarsa, 'W' yaparak, muhtemelen kolayca 40.000$'a gidecek.”

Bununla birlikte, 10.000 dolarlık düşüş senaryosunun kendi görüşüne göre daha olası olduğunu söyleyerek sonuçlandırdı.

Chambers, Mayıs 2021'de, varlık 38.000 $ civarında işlem görürken dört yıllık döngüsünü geçirdiğini tahmin etmişti. Finans analizleri ile bilinen Finbold'un bildirdiği gibi, bu döngüde Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 120.000 dolara geri dönmeden önce 10.000 doların en düşük seviyelerine ulaşacağını söyledi.

İddia: Bitcoin 10.000 dolara düşebilir! - İşte nedeni! - Resim : 1

Frenleri dolar üzerinde pompalamak

Öte yandan, gazeteci ve finansal gerilim romanları The Armageddon Trade, The Twain Maxim Kusanagi ve The First Horseman yazarı, doların güçlenmesinin aniden durduğunu kabul ederek “bunun tesadüfi olmadığını” belirtti.

"Fed ve dışarıdaki adamlar doların yeterince güçlü olduğuna karar verdi ve daha da güçlenmesini istemiyorlar."

Onun görüşüne göre, bu genellikle bir bütün olarak kripto için iyi bir haber çünkü:

“Doların gücü diğer her şeyi bastırıyor. Şimdi doların çok pahalılaşmasıyla bu süreç birdenbire durduruldu. Diğer varlıkların artık değer kazanma fırsatı var.”

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.