Güncel

İddia: Bitcoin 2022'nin sonunda bir 'nihai kapitülasyon' olayıyla karşı karşıya!

CryptoVerse kurucusu, Bitcoin'in 2022'nin sonunda bir 'nihai kapitülasyon' olayıyla karşı karşıya kalmasının muhtemel olduğu konusunda uyardı!

İddia: Bitcoin 2022'nin sonunda bir 'nihai kapitülasyon' olayıyla karşı karşıya!

Blockchain firması CryptoVerse'in kurucusu Benjamin Cowen, amiral gemisi kripto para birimi değerini 20.000 doların üzerinde tutmak için mücadele etse bile, Bitcoin'in ( BTC ) önümüzdeki aylarda daha fazla düzeltmeye tabi tutulacağını öne sürdü.

İddia: Bitcoin 2022'nin sonunda bir 'nihai kapitülasyon' olayıyla karşı karşıya!

8 Eylül'de Kitco News ile yaptığı röportajda konuşan Cowen, düzeltmenin özellikle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra Bitcoin'in tarihsel fiyat hareketlerini yansıtacağını belirtti. 

Bitcoin geçen yıl Kasım ayında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$'dan neredeyse %70 oranında düzeltme yaptı.

“Çeşitli ayı piyasalarının karşılaştırılması , bilirsiniz, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %70 aşağıda oturarak birkaç ay geçiriyoruz ve sonra yılın sonunda veya bir sonraki yılın başında, bu nihai teslimiyeti alıyoruz'' dedi Cowen.

İddia: Bitcoin 2022'nin sonunda bir 'nihai kapitülasyon' olayıyla karşı karşıya! - Resim : 1

Fed politikasının etkisi

Cowen'e göre, dikkat edilmesi gereken bir ana faktör, Federal Rezerv'in artan enflasyonu kontrol altına alma tedbirlerini içeriyor. Yatırımcıların zayıf bir ekonomide faiz artırımlarına karşı dikkatli olmaları gerektiğine inanıyor.

Analist ayrıca, Fed faaliyetinin Bitcoin boğa piyasasını bozmaktan kısmen sorumlu olduğunu ve kurumun politikalarını sürdürmek için kilit bir faktör olduğunu belirtti. 

Tahminin ortasında Bitcoin, son 24 saatte neredeyse %10'luk kazanç kaydettikten sonra 21.100 $'dan işlem görerek önemli ölçüde toparlandı. Aynı zamanda, Bitcoin rallisi genel kripto pazarını 1 trilyon dolarlık kapitalizasyonu geri almaya itti.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.