Güncel

İddia: Bitcoin 4 yıl içinde 1.800.000 doları görebilir!

Tarihsel Bitcoin 'Mutlu Noeller Döngüsü', BTC'yi 4 yıl içinde 1.800.000 dolara gönderebilir!

İddia: Bitcoin 4 yıl içinde 1.800.000 doları görebilir!

2022 sona ererken, Bitcoin ( BTC ), çoğunlukla düşüş koşullarının hakim olduğu çalkantılı bir yılın ardından yan ticaret modelini genişletiyor. Bununla birlikte, Bitcoin konsolidasyonuna rağmen, varlık fiyat hareketi, amiral gemisi kripto para biriminin yeni zirvelere ulaşması için temel oluşturabilecek tarihi bir yörünge ile aynı hizada.

İddia: Bitcoin 4 yıl içinde 1.800.000 doları görebilir!

Bu satırda, TradingView'den saygın kripto analisti Vince Prince , Bitcoin'in son üç Noel'de ortaya çıkan bir model olan 2022'de bir kez daha 'Mutlu Noeller Döngüsü' oluşturduğuna  dikkat çekti.

Vince'in analizine göre Bitcoin, döngü altında Noel döneminde her zaman tarihi zirveleri tamamladı. Ayrıca, Bitcoin'in her yıl Noel arifesinde birkaç yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini oluşturduğunu belirtti.

Analistler, Bitcoin'in mevcut fiyat sıralamasının yılın en düşük seviyeleri arasında yer almasıyla, döngüye dayalı olarak, ilk kriptonun her zaman ayı piyasasını sona erdiren ve yeni Noel Döngüsünü başlatan yeni dipler oluşturduğunu belirtti.

"Döngünün ampirik önemi ile burada önemli olan şey, geçmişte her zaman mükemmel bir şekilde çalışmasıdır, bu da Bitcoin'in aynı döngüyle tekrar ortaya çıkması göz önüne alındığında çok yüksek bir olasılık olduğu anlamına gelir" dedi.

Döngü devam ederse, Bitcoin 2026 Noel'ine kadar muhtemelen yaklaşık 1,8 milyon dolara fırlayacak. Fiyat hedefine ulaşılırsa, Bitcoin, varlığın yayınlandığı tarihteki fiyatından yaklaşık %10.614 oranında artacak.

İddia: Bitcoin 4 yıl içinde 1.800.000 doları görebilir! - Resim : 1

Bitcoin fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Bitcoin sahipleri Noel Günü'nde aylık en yüksek seviyeye ulaştı

Bitcoin'in fiyatı düşük kalmaya devam etse de, yatırımcılar hala varlığı biriktiriyor. Özellikle, 25 Aralık itibariyle, Bitcoin tutma adresleri, aylık en yüksek seviyeyi temsil eden 43.764.748'de gerçekleşti. Bitcoin'in en düşük aylık tutma adres değeri 11 Aralık'ta 43.497.484 ile kaydedildi.

İddia: Bitcoin 4 yıl içinde 1.800.000 doları görebilir! - Resim : 2

Bitcoin adreslerinin toplam sayısı. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin fiyat analizi

Basın zamanında, yan konsolidasyon görünürde belirleyici bir hareket için potansiyel bir tetikleyici olmadan genişlediğinden, Bitcoin 16.823 dolardan işlem görüyordu.

İddia: Bitcoin 4 yıl içinde 1.800.000 doları görebilir! - Resim : 3

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Özellikle, Bitcoin makroekonomik faktörlerden etkilendi, yatırımcılar olası bir fiyat tabanını beklerken FTX kripto borsasının çöküşüyle ​​karmaşık bir durum. Bu satırda, bir Finbold raporu, tarihsel analizin olası bir Bitcoin düzeltmesini 9.000 dolara işaret ettiğini gösteriyor. Konum, Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $'ın temelini oluşturdu. 

Tarihsel fiyat hareketlerine dayanan veriler, Bitcoin'in önümüzdeki üç yıl içinde başka bir ralli için sıraya girebileceğini de gösteriyor. Özellikle, Bitcoin'in geçmişteki hareketleri göz önüne alındığında, varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştığı bir yıl ve ardından bir ayı piyasası yılı şeklinde bir model ortaya çıkıyor.

Özellikle, efsanevi yatırımcı Bill Miller, Bitcoin'in 17.000 $'dan işlem görmesinin, FTX'in çöküşünün sonuçları düşünüldüğünde dikkate değer bir başarı olduğuna inanıyor. Gerçekten de veriler, FTX fiyaskosunun ardından Bitcoin'in diğer kapitülasyon olaylarından  önemli ölçüde daha hızlı toparlandığını gösteriyor.

Bu arada, varlık dijital altın olmayı hedeflediğinden, yatırımcılar olası bir Bitcoin rallisi arayacaklar. İlginç bir şekilde, Bitcoin'in önceki rallisinin ardından, kripto şüphecisi Peter Schiff, kripto para aracı merkez sahneye çıktıkça yatırımcıların altına olan ilgisinin azaldığını itiraf etti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.