Güncel

IG Alışveriş ile Instagram'da yeni dönem!

Instagram, yakında yalnızca alışverişe odaklanan bağımsız bir uygulama yayınlayacak.

IG Alışveriş ile Instagram'da yeni dönem!

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından biri olan Instagram, kullanıma sunacağı IG Alışveriş uygulaması ile bağımsız bir çevrimiçi alışveriş havuzu oluşturmayı hedefliyor.

Online alışveriş pazarı her geçen gün büyümeye devam eden bir sistem. Sosyal medyaların da bu işe adım atması zaten daha öncesinde bekleniyordu. İlk somut adım Instagram'dan Instagram, yakında yalnızca alışverişe odaklanan bağımsız bir uygulama yayınlayacak.

The Verge tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre ‘IG Shopping’ adını alacak olan uygulama, yalnızca alışveriş odaklı olacak. Kullanıcılar, Instagram’da takip ettikleri işletmelerin ürünlerini IG Alışveriş uygulaması üzerinden görüntüleyebilecekler, detaylı bilgilerine ve fiyat etiketlerine ulaşabilecekler. 

IG Alışveriş ile Instagram'da yeni dönem!

Aslında bu uygulama kullanıcılardan çok işletmelerin işine yarayacak bir uygulama. Fiziksel ürün satan tüm işletmeler IG Alışveriş uygulamasından faydalanabilecekler. İşletmeler tek bir görsel için en fazla 5, çoklu görsel paylaşımı için ise maksimum 20 ürün etiketleyebilme özelliğine sahip olacaklar.

IG Alışveriş, tüm satıcılar için geliştirilmiş bir arayüz ile geliyor. Çeşitli ikonlar ve alışveriş linklerini gönderiye gömmek gibi farklı özellikler de kullanıcıları bekliyor olacak. Linkin tıklanmasıyla beraber kullanıcılar fiyat ve alışveriş sayfası için bağlantıları görebilecekler.

Henüz uygulamanın ne zaman kullanıma sunulacağı ile ilgili bir bilgi paylaşımı mevcut değil. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.