Güncel

İki bakanlık arasında haberleşme ile ilgili önemli protokol!

İki bakanlık arasında haberleşme ile ilgili önemli bir protokol imzalandı.


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında Türkiye'nin elektronik haberleşme altyapı ve üst yapısı ile ilgili protokol imzalandı.

Ulaştırma Bakanlığı konferans salonunda gerçekleşen protokol imza töreninde, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, iki bakanlık arasında imzalanan protokol ile elektronik haberleşmenin Türkiye'de yaygınlaşacağını söyledi.

1344938204_binali-yildirim7.jpg

Binali Yıldırım yaptığı konuşmada; siber güvenlik başta olmak üzere, e-devlet hizmetleri, bulut bilişim ve bilişimle ilgili arge çalışmalarının hızlı bir şekilde yapılacağını dile getirdi. Protokole imza atan diğer bakan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'de bilimsel ve teknolojik bilgiyi kamunun hizmetine sunmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Nihat Ergün, iki bakanlığın imza attığı protokolün özünün, elektronik haberleşme altyapısı ve üst yapısını güçlendirme olduğunu söyledi.

Yorumlar
Misafir
ALLAH AŞKINA Türkiyede TTNET,netten hizmet alan ve internetten memnun olan varmı ttnet parayı alıyo ama internet vermiyor devamlı kesinti arızayı aradığınızda ise modeminizde hata var vey cihazınızda hata var diyolar oysa hata kendilerinde alt yapı yok ilgilenen yok TTNETTE çalışanlar halkla dalga geçiyo memnun olan varmı Allah için sorun yazık bizlere yazık bu millete saygılarımla
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.