İkinci el laptop satın alırken bunlara dikkat ! - Page 1

Nereden alınmalı?

İkinci el bir laptop almaya karar verdikten sonra düşünülmesi gereken bir diğer önemli faktör laptopunuzu nereden satın alacağınıza karar verebilmek. Online platformları kullanabileceğiniz gibi internetten 'ikinci el notebook' şeklinde bir arama yapmanız durumunda da karşınıza birçok seçenek gelecektir. Eğer online mağazaları kullanmak istiyorsanız, %100 feedback rating'i (geri bildirim oranı) olmayan bir satıcıyı tercih etmeyin.

İkinci el laptop satın alırken bunlara dikkat ! - Page 2

Kırıklar ve kusurlar

Laptop elinizdeyse, şimdi laptopunuzu kalite kontrolden geçirebilirsiniz. İlk önce laptopun dış görünümünü kontrol edin ve bir hasar olup olmadığını anlamaya çalışın. Bu işlemden sonra laptopunuzun sorunsuz bir şekilde çalışıp çalışmadığına dikkat edin.

İkinci el laptop satın alırken bunlara dikkat ! - Page 3

Ekranda bir sorun var mı?

Bir laptopun değişmesi en pahalı parçalarından biri hiç şüphesiz ekranıdır. Laptopunuz çalışıyor olsa bile, ekranında herhangi bir morluk ya da bir iz bulunuyorsa, derhal bu laptop'tan vaz geçmelisiniz.

İkinci el laptop satın alırken bunlara dikkat ! - Page 4

Yuvaları kontrol edin

Laptopunuzda bulunan tüm soketleri, kablosuz bağlantı noktalarını (Bluetooth ve Wi-Fi gibi) ve yuvaları kontrol edin. Bu parçaların birçoğu anakarta entegre edilmiştir ve bu portlarda bir problem olduğunda değiştirilmesi fazlasıyla maliyetli olabilir. Ancak USB portlarından bir tanesi çalışmıyor ve diğer kalan üç USB portla idare edebileceğinizi düşünüyorsanız, bu noktada herhangi bir problem yok

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.