İkinci tur öncesi emeklilere zam müjdesi! 3 değil 5 değil tam yüzde 90! - Page 1

Yaklaşık olarak 10 gün önce Türkiye sandığa gitti ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura taşındı. Adaylardan mevcut Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 49.5 oy alırken, Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu ise yüzde 44.5’te kaldı. İkinci tura gidilirken ilk zam müjdesi de emeklilere geldi.

İkinci tur öncesi emeklilere zam müjdesi! 3 değil 5 değil tam yüzde 90! - Page 2

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl içerisinde en düşük emekli aylığı 5.500 TL’ye çıkarılmıştı. Bu zam öncesinde bazı emekliler 3000 TL’nin de altında maaşlar almaktaydı. Sonrasında yeterli görülmeyen bu tutar 7500 TL’ye çıktı.

İkinci tur öncesi emeklilere zam müjdesi! 3 değil 5 değil tam yüzde 90! - Page 3

Peki emekliler seçimden sonra, daha doğrusu Temmuz’dan sonra ne kadar maaş alacaklar. Öncelikle şunu hatırlatmamız gerekiyor. Seçimlerden önce maaşı 7500 TL üzeri olanlara bir düzenleme yapılacağı zaten açıklanmıştı. Peki ya diğer emekliler? Onlar da zam olacaklar!

İkinci tur öncesi emeklilere zam müjdesi! 3 değil 5 değil tam yüzde 90! - Page 4

Geçtiğimiz günlerde hem emeklileri, hem de memurları ilgilendiren bir müjde verilmişti. Çünkü genel olarak ara dönemde emekli ve memurlar aynı oranlarda zam alıyorlar. Bu da enflasyon farkından kaynaklanıyor. Peki bu dönemde işleyiş nasıl olacak?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.