Güncel

İletişim şirketlerinin bilgilerinin kaydedileceği sistem hazır

Elektronik Haberleşme Altyapısı ve Bilgi Sistemine İlişkin Yönetmelik, bugünkü 13 Temmuz 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

İletişim şirketlerinin bilgilerinin kaydedileceği sistem hazır

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), elektronik haberleşme sektöründe faaliyet gösteren işletmecilerin altyapılarına ilişkin bilgilerin kaydedildiği sistemi (EHABS) kuracak veya kurduracak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan BTK yönetmeliğine göre, elektronik haberleşme hizmeti sunan işletmeciler, BTK'nın belirleyeceği usul ve esaslara uygun olarak elektronik haberleşme altyapılarına, şebekelerine ve hizmetlerine ilişkin bilgileri EHABS veri tabanına kaydetmek ve veri tabanına kaydedilen bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini sağlamakla yükümlü olacaklar.

Açılımı Elektronik Haberleşme Altyapı Bilgi Sistemi olan EHABS, kısaca Türkiye'de mevcut olan tüm iletişim altyapısının yönetildiği bir yazılım platformudur.

Daha önce iki defa ertelenen EHABS (Elektronik Haberleşme Altyapı Bilgi Sistemi), yönetmeliği üç ay sonra yürürlüğe girecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.