Güncel

İlk iPhone'u eleştiren gazeteciye Steve Jobs'un cevabı

İlk iPhone'u gazetecilere anlatan Steve Jobs nasıl bir eleştiri aldı?

İlk iPhone'u eleştiren gazeteciye Steve Jobs'un cevabı

İlk iPhone birçok yönden devrimci bir cihaz oldu ancak aynı zamanda, insanların o anda kullandığı popüler telefonların türlerine göre de de dramatik bir çıkış oldu. Telefonların çoğu mesaj yazmayı kolaylaştırıcı ama telefonun daha küçük durmasını sağlayan kaydırılan klavye özellikleri ile birlikte geldi.  Apple’ın bilgisayarların geleceği olarak gördüğü iPhone, tamamen dokunmatik ekran ile gelen ilk telefon oldu.

Ancak bu herkeste yankı uyandırmadı. Apple kurucusu Steve Jobs, ilk iPhone’u 2007 yılında gazetecilere gösterdiğinde bir gazeteci telefonun ekran klavyesini eleştirdi. Muhabir Steve Jobs’a harflerin çok küçük olduğunu ve başparmak kalın olduğu için çok hata yapılabileceğinizi söyledi. Bunun üzerine Jobs gülümsedi ve “Sizin başparmak öğrenecektir” cevabını verdi.

1442047226_rtr1tzcr.jpg

Şimdi ise orijinal iPhone’dan beri yaklaşık sekiz yıl geçti ve sosyal medya mesajları, mesajlar, e-postalar göndermek ve paylaşmak için dokunmatik ekranlar kullanılıyor.

En son iPhone ile Apple 3D Touch denilen geleneksel dokunmatik ekranına başka bir boyut ekledi. Bu özellik ile yeni iPhone ekranının temelde basınca duyarlı olduğu anlamına geliyor. Alt menülerin başlatılması veya bir e-posta içeriği önizleme gibi belirli eylemleri gerçekleştirmek için başparmağınızı basılı tutabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.