Güncel

İlk yerli tank taşıyıcıları!

Savunma Sanayii Müsteşarlığı'na üretilen ilk yerli tank taşıyıcı araçları teslim edildi.

İlk yerli tank taşıyıcıları!

Türkiye artık dışarıya bağımlı kalmayacak. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyaç duyduğu zırhlı kara araçları artık Türkiye'de üretiliyor.

Zırhlı kara araçlarından biri olan Tank taşıyıcı araç ve römorkları artık Türkiye'de üretilecek.

1334353507_milli-tank-tasiyici-araclari-savunma-sanayi-mustesarligina-teslim-edildi-dha-1a0656f7869c2b72e70cfa9e0df07cd9-3-t.jpg

Çerkezköy'de düzenlenen törenle, Türkiye'de üretilmiş 46 adet tank taşıyıcı Savunma Sanayii Müsteşarlığı'na teslim edildi.

Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yıllardır eksikliği duyulan bir ihtiyacın milli sanayi ile çözüldüğünü söyledi.

Bayar, "Tankların, ülke içinde hızlı bir şekilde nakilleri çok önemli. Paletli bir aracı karayoluyla kendi imkanlarıyla gönderemiyorsunuz. Bunları hızlı bir şekilde tank taşıyıcı araçlarla göndermeniz lazım. Bu yetenek Türkiye'de çok sınırlıydı. Silahlı kuvvetlerimizin çok zorluk çektiği konulardan bir tanesi. Silahlı kuvvetler için çok önemli bir çözüm. Çok büyük bir ihtiyaca cevap verilmiş oldu" dedi.

Milli tank projesinde de sürüş denemelerine bu yıl içinde başlanacağını Murad Bayar, sözlerinin sonuna ekledi.

1334353542_69802.jpg

Dünyanın her bölgesinde görev kabiliyetine sahip araçlar, Çerkezköy'de bir Türk firması tarafından üretildi ve tank taşıyıcıları, toplam 25 milyon dolara mal oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.