İnanılmaz SMS hikayeleri - Page 1

25 yaşındaki çekici sürücüsü Nicolas Sparks, arkasında bir araç taşırken, bir de arkadaşına SMS atmaya başlar. Dikkati yoldan o kadar uzaktadır ki, bir evin çitlerini kırıp bahçesine, daha sonra da evin havuzuna çekiciyle beraber dalar. Dikkatsiz araç kullanmaktan cezayı da yer.

İnanılmaz SMS hikayeleri - Page 2

SMS atmanın aslında gereksiz olduğunu, sesli görüşmenin çok daha iyi olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. LG'nin Amerika'da düzenlediği "Hızlı Kısa Mesaj" yarışmasında birinci gelen 15 yaşındaki kız, tam 50 bin dolarlık ödülün sahibi oldu. Sadece 8 ay önce aldığı ilk cep telefonuyla ayda ortalama 14 bin mesaj atan kız, bu alışkanlığının meyvesini de yarışmada toplamış oldu.

İnanılmaz SMS hikayeleri - Page 3

332 sayfalık bir romanı sadece SMS ile yazmak kolay değil. Fakat Finli Hanlu Luntiala bunu yapmış. Bir gün işinden istifa edip dünya turuna çıkmaya karar veren Luntiala, Avrupa ve Asya'nın her köşesini dolaşmış. Bu sırada arkadaşları ve ailesiyle tek iletişimi SMS mesajları olmuş. Daha sonra bu mesajları kronolojik bir sıraya koyan Luntiala, hikayesinden iyi bir kitap olacağını düşünmüş. Kitabın ilgi çekici yanı, bildiğimiz SMS kısaltmaları ve bol bol yazım hatasının da kitapta kendine yer bulmuş olması.

İnanılmaz SMS hikayeleri - Page 4

Sizce bir ayda en fazla kaç mesaj gönderilebilir? Deepak Sharma bunu denemiş ve tam 182.689 mesaj göndermiş. Bu hesapla günde 6.100, saatte 253, dakikada 4.2 mesaj göndermiş oluyor. Bu da 14 saniyede bir SMS attığını gösteriyor. Tabii bu hesap günün 24 saati, bir ay boyunca uyanık olma üzerine kurulu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.