Güncel

İngiliz teknoloji şirketleri AB'de kalmak istiyor

İngiliz teknoloji şirketleri İngiltere’nin AB’de kalmasından yana.

İngiliz teknoloji şirketleri AB'de kalmak istiyor

Bilindiği gibi İngiltere 23 Haziran ‘da Brexit için bir referanduma gidecek. Bu oylama öncesi birçok kurum ve kuruluş kendi iş çevreleri ve sivil toplum kuruluşları bünyesinde anketler yapmaya devam ediyor.

Brexit, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılmasının sembolü olan bir kısaltma. Brexit, "Britain" (Britanya) ve "exit" (çıkış) sözcüklerinin birleşiminden oluşuyor. İngiltere iş dünyasının neredeyse dörtte üçü İngiltere’nin Avrupa Birliği’nde kalmasından yana tercihini yaptı. İngiltere’deki Teknoloji firmaları İngilizlerin gündeminde olan Brexit’in ülkenin ve teknolojinin geleceği için kötü olacağına inanıyorlar.

1458049638_brexit1.jpg

 İlginizi çekebilir>>>

techUK’nın anketine göre İngiliz teknoloji firmalarının ezici çoğunluğu, Avrupa Birliği içinde kalmak lehine oy kullandı. Bu anket techUK tarafından Avrupa Birliği referandumu 'Brexit' için teknoloji şirketleri arasında yapıldı. İngiliz teknoloji firmalarının çoğunluğunun İngiltere’nin Avrupa Birliği içinde kalmasını desteklemesinin nedeni ise firmaların kendi iş umutları için en iyi seçenek olarak AB içinde kalmayı görmesi.

İngiliz teknoloji sektöründe iş liderlerinin katıldığı ankette, katılımcıların sadece %15’i AB’den ayrılmanın diğer Avrupa ülkelerine verilebilecek en iyi ders olduğu görüşünde iken Avrupa Birliği içinde kalmamız gerekir diyenlerin oranı %70’i buldu. %15’lik bir kısım ise yorum yapmaktan kaçınarak bilmiyorum seçeneğini tercih etti.
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.