Güncel

İngiltere Huawei krizi hakkında ne düşünüyor?

ABD'nin Huawei'ye aldığı tavır sonrasında İngiltere'den Huawei açıklaması geldi.

İngiltere Huawei krizi hakkında ne düşünüyor?

ABD'nin Huawei'ye aldığı tavır sonrasında İngiltere'den henüz Huawei'ye ilişkin bir adım gelmedi. Birleşik Krallık Devlet Güvenlik Bakanı Ben Wallace, "Hükümet henüz altyapı sistemi ile ilgili bir karar vermedi" dedi.

İngiltere Huawei krizi hakkında ne düşünüyor?

Birleşik Krallık Devlet Güvenlik Bakanı Ben Wallace, ülkesinin 5G altyapısında Çinli Huawei´in altyapısını kullanıp kullanmamak konusunda henüz bir karar vermediğini açıkladı.

BBC Radyosu´na konuşan Wallace, Londra´nın tüm tarafları ile konuyu görüştükten sonra karar vereceğini söyledi ve ekledi: "Hükümet henüz altyapı sistemi ile ilgili bir karar vermedi.

Five Eyes (FVEY - Beş Göz; Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve ABD'den oluşan istihbarat anlaşması) müttefiklerimiz ve Avrupalı ortaklarımızla görüşüyoruz." dedi.

Reuters, İngiltere'de bulunan ABD Başkanı Donald Trump'ın, bu ülkeden özellikle 5G altyapısında Huawei ile ilişkilerini kesmesini talep edeceğini bildirdi. Bakalım İngiltere bu kapsamda Huawei ile olan ilişkilerini kesecek mi kesmeyecek mi hep beraber bekleyip göreceğiz.

Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.