Çakıl taşları:

Çinli bir kadın eşinin kendisini dinlemesi için bir yöntem olarak 20 kadar minik çakıl taşını yutunca ağrılar içinde hastaneye yetiştirilmiş. Doktorlar taşları kadının sindirim sisteminden uzun süren bir ameliyatla çıkarmayı başarmış.

Solucan:

Rosemary Alvarez isimli kadın hastaneye bağ ağrısı, nörolojik sorunlar gibi şikayetlerle yatırılınca doktorlar kadında beyin tümörü olduğunu düşünmüş. Ancak gerçek ameliyat esnasında ortaya çıkmış. Yiyecek ile vücuda girdiği tahmin edilen bir solucanın kadının beynine ulaştığı belirlenmiş.

Saç yumağı:

İnsanlarda saç yeme hastalığı zaman zaman duyulan bir rahatsızlıktır. Chicago'da yaşayan 18 yaşındaki bir kız karın ağrısı şikayetiyle doktora gidince karnında saç kütlesi olduğu ortaya çıkarılmış. Kızın karnından ameliyatla 5 kilo ağırlığında saç yumağı çıkarılmış

Patlamamış el bombası:

Channing Moss isimli asker Afganistan'da devriye gezerken Taliban güçleri tarafından pusuya düşürülmüş ve atılan el bombalarından biri karnına saplanmış. El bombasının patlamaması üzerine hayatta kalan asker hastaneye ulaştırıldığında bomba imha ekipleri tarafından patlamamış bombanın güvenli bir şekilde çıkarılması sonucunda askerin hayatı kurtulmuş.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.