Aberystwyth ve Cambridge üniversiteleri tarafından geliştirilen Adam isimli bu robot, yeni dünyayı keşfedebilen ilk robot olarak da düşünülebilir. Normal bilgisayarlardan alışık olduğumuz hesaplamalardan farklı olarak insan gibi düşünen robotların da öncüsü olan Adam, adından çokça söz ettireceğe benziyor.

Belçikalı oyuncu Win Delvoye tarafından geliştirilen ilk defa 2000 yılında bir müzede kamuoyunun karşısına çıkan Cloaca Machine, insan gibi yemekleri sindirebiliyor ve yine insan gibi dışkı çıkarabiliyor. Merak edilen nokta ise makinenin hiç ishal olup olmadığı...

Bugün de kullandığımız bulaşık makineleri, insanları elle bulaşık yıkama derdinden kurtarmış olsa da, makineyi kullanabilmek için örneğin kirli tabakları makineye muntazam bir şekilde yerleştirmek gerekiyor. Ancak Panasonic tarafından geliştirilen bu özel robot, yıkama işlemini başından sonuna kadar kendi başına götürüyor.

Akıllı telefonlara sıkça rastladığımız günümüzde akılı telefonların normal cep telefonlarına göre birçok üstün yanı olduğu biliniyor. Ancak akıllı telefonlara dahil edilen Girlfriend Keeper'ın oldukça insansı bir görevi var. Bu yazılımı kurduğunuzda artık ilgisizliğinizi sürekli size hatırlatan kız arkadaşınızla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Yazılım, otomatik olarak belirli sürelerde kız arkadaşınıza e-mail veya SMS gönderiyor ve böylece sizin gün içinde hatırlama zahmetinde bulunmadığınız kız arkadaşınız da ilgisizlik sorunundan kurtulmuş oluyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.