İnsanların bugüne kadar kargoyla gönderdikleri en tuhaf 8 şey - Page 1

2. Kargoyla İnşa Edilen Banka. 1916 yılında William H. Coltharp bir banka binası inşa edecekti. Ancak, gerekli olan tuğlalar yaklaşık 250 kilometre uzaktaydı. Coltharp tuğlaları getirmek için en uygun yolun kargo olduğunu düşündü ve girdiği uzun tartışmalar sonucu tuğlaları getirtip bankayı inşa etti.

İnsanların bugüne kadar kargoyla gönderdikleri en tuhaf 8 şey - Page 2

3. Kargoyla Özgürlüğüne Kavuşan Köle. 28 Mart 1849'da siyahi bir köle olan Henry Brown bir arkadaşının yardımıyla kendisini büyük bir kutuya koyup Philadelphia'ya gönderdi. Kendisinden sonra bu yöntemi kullanan başka köleler de oldu.

İnsanların bugüne kadar kargoyla gönderdikleri en tuhaf 8 şey - Page 3

4. Kargodan Spor Aleti Beklerken İnsansız Uçak Alan Genç. Genç bir adam internetten vücut geliştirme aletleri sipariş etti. Kendisine iki adet koli geldi. Diğer kolinin spor aletlerine ait şeyler olduğunu düşünüp açtı, ancak kutunun içinde insansız uçak vardı. Resmini çekip sosyal medyada paylaştı ve kısa sürede olay viral bir hal aldı. Uçağın orduya ait olduğu düşünülürken meteorolojik araştırma birimine ait çıktı. Neden gence yollandığı ise hala sır

İnsanların bugüne kadar kargoyla gönderdikleri en tuhaf 8 şey - Page 4

5. Kargoyla Kurtarılan 19 Penguen. Katrina Kasırgası'nın ardından California'dan New Orleans'a 19 adet penguen gönderildi. Yanlarında da iki adet su samuru vardı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.