İnsanların inatla doğru kabul ettiği yanlış bilgiler! - Page 1

Uzaya Giden İlk Canlı, Layka İsimli Köpektir.Uzaya giden ilk canlı, 1946 Temmuz'unda bir miktar tahıl tohumuyla birlikte uzaya gönderilen bir grup küçük astronottu. Bu astronot ekibi, bir grup meyve sineğinden oluşuyordu. Kısacası uzaya giden ilk canlı bir köpek değil, bir sinekti.

İnsanların inatla doğru kabul ettiği yanlış bilgiler! - Page 2

Boğalar Kırmızı Renk Görünce Kızarlar.Aslında, boğaların kırmızı veya başka bir renkle alıp veremediği yoktur. Renk körü olan boğaları kızdıran pelerinin rengi değil, matadorun pelerinle yaptığı hareketlerdir. Kısacası pelerinin rengi, izleyicilerin ilgisini çekmek için kırmızıdır.

İnsanların inatla doğru kabul ettiği yanlış bilgiler! - Page 3

Kurşun Kalemi Ağzına Sokma! Zehirler.Kurşun kalemlerde hiçbir zaman kurşun kullanılmamıştır. Annelerin "çıkar ağzından zehirleneceksin" demesinin sebebi, ağzımızda oluşan siyah karbon artığıdır. Karbonunun bir çeşidi olan grafitten yapılan kurşun kalemlerin boyalı olan tahta kısmı bile, iç kısmından daha tehlikelidir.

İnsanların inatla doğru kabul ettiği yanlış bilgiler! - Page 4

Bir Gün 24 Saattir.Dünyanın kendi ekseni etrafında yaptığı bir tur, hiçbir zaman tam 24 saat olmaz. Genelde eksi veya artı 50 saniye kadar bir sapma yaşanır. Bunun nedeni ise, dünyanın dönüş hızını etkileyen gelgitler, hava şartları ve coğrafi olayların değişken etkileridir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.