2- Kingdom Tower Burj Khalifa'da yapılan bu kule bittiğinde dünyanın en yüksek kulesi olmasının yanı sıra, dünyanın ilk bir kilometreyi aşan uzunluktaki yapısı olarak da anılacak. Kulede ofisler, lüks daireler, bir gözlem evi de bulunacak. İnşaatına geçen yıl başlanan kule, 2019 yılında tamamlanması bekleniyor.

3- Shangai Tower 121 katlı bu binanın inşaatı 1993'te başlamasına rağmen bu yıl içinde tamamlandı. Binanın düzenleme çalışmaları hala devam etse de, inşaat görevlilerini atlatıp binaya kaçak bir şekilde tırmanan iki Rus genç sayesinde binanın tepesindeki etkileyici manzara milyonlarca insan tarafından görüldü.

4- Dubai Pearl Dünyanın en büyük alışveriş merkezi ve en büyük kulesi olarak planlanan, sonrasında ise Dubai'nin sıradan bir apartman görünümünde ultra lüks bina olmasına karar verilmiş. "Şehir içinde şehir" olarak planlanan binaya, gökyüzü köprüsüyle birbirine bağlanacak dört kule ve 1800 kişi kapasiteli bir tiyatro yapılacak.

5- Agora Garden Tower Bu yıl içinde yapımına başlanması planlanan Agora Garden Tower, insanoğlunun çalışkanlığı ve doğanın önemine vurgu yapacak. Yeşiller içinde yapılması planlanan binada, her balkonda bahçe bulunacak. Ayrıca güneş ve yağmur suyundan elde edilecek enerji kullanılacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.