1. I Love You
Ben de seni love you. Adından da anlaşılacağı üzere "seni seviyorum" adlı bu virüs e posta yoluyla dünyanın başına musallat olmuştu. 2000'li yıllarda sahneye çıkan bu virüs kendisini bir aşk mektubu gibi tanıtıyor sonra e posta listesinde ki herkesin bilgisayarına kendisini kopyalıyordu ve girdiği bilgisayarda rastgele dosyaları siliyordu. Ben böyle aşkın ızdırabını dedirten virüs 8 milyar dolardan fazla maddi zarar meydana getirirken insanların aşka olan güvenini de azalttı. En azından aşk mektuplarına.8 milyar dolar, 8, milyar,milyor...

2. Melissa
Zaten nerde bir Melissa ismini duysak orada bir enterasan olayla karşılaşıyoruz. Vakti zamanında yarattığı şöhret ile Melissa P.'den daha çok tanınan bu virüs 2000'li yılların başında ortaya çıkarak e posta yoluyla yüz binlerce insana musallat olup bir çok e posta sunucusunun da kilitlenmesine sebep olmuştu.

3. SQL Slammer
Tam 15 dakika da 80 binden fazla bilgisayara bulaşan bu virüs 750 milyon dolarlık zarara sebep oldu. Kendisini ip adresleri üzerinden hadi rastgele diye bilgisayarla salan bu virüs internet kullanıcılarının korkulu rüyası olmuştu.

4. Chernobyl
Chernobyl faciasının olduğu yıllarda ortaya çıkan ve kısaca CIH diye de bilinen bu virüs biosları kilitliyor sabit diskleri bozuyor ve bilgisayar donanımlarına zarar veriyordu.Öyle ki insanlığın başına bela olan bu Chernobyl 70 milyon dolardan fazla maddi zarar ortaya çıkardı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.