Deutsche’s Stadion: Bu inşaatın ilginç bir geçmişi var. Bina Adolf Hitler tarafından yürütülen bir projedir ve tarihimizde önemli bir dönüm noktası özelliği taşır. Bu binanın yapımı 1937 yılında Almanya, Nürnberg’de başladı. Hitlerin mitingleri ve siyasi faaliyetleri dahil tüm Nazi faaliyetlerinin merkezi olması bu binayı kavramsallaştırmaya yetmiştir. Hitler olimpiyat oyunları için Deutsche’s Stadion’un yapılmasını istemişti. Stadion inşaatı İkinci Dünya Savaşı nedeniyle durduruldu. Burası artık sadece birkaç yarım inşaat sütunu ve bir göl ile harabe halindedir. Ancak tarihi figürü açısından ünlü ve değerlidir.

Saint John the Divine Katedrali: Bu kilise Manhattan’da bulunan ve oranın en ünlü yerlerinden biridir. Bugüne kadar bitmemiş olması nedeniyle, bir isim kazanamamıştır. Bina “Saint John, Bitmemiş” olarak adlandırılır. Buranın inşaatına 1892 yılında başlandı. Ancak, ekonomideki iniş ve çıkışlar; mimarisinde tekrar tekrar yapılan değişikliklerden dolayı, yapı ve mühendislik problemlerinin de bu sorunlara eklenmesiyle tamamlanamadı. Mimarlar ve yetkililer bu ikonik binayı tamamlamak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyor.

Süper Güç Binası: Binanın aslında başka bir ismi var. Ona “Bilimin Kalbi” denirdi. Yapımına 1999 yılında başlamıştır. Binanın 40 milyon dolara, 2 yılda tamamlanması planlanıyordu. Ama ne yazık ki inşaat 2003 yılında durma noktasına geldi. Nedeni ise bütçeyi aşan ek maliyetlerin ortaya çıkmasıydı. 2009 yılından bu yana burası günde 250 dolar para cezası alıyor. Tamamlanması için bağış kampanyası başlatıldı ama gerekli ilgiyi görmedi

Uluslararası Uzay İstasyonu: Uluslararası uzay istasyonu uzayda, uzay araştırma amaçlı başlatılan bir yapıdır. 2005 yılında tamamlanması planlanıyordu ama hala yapım aşamasındadır. Birçok ülke inşaatın tamamlanması için katkıda bulunmuştur. Buna rağmen uzay istasyonunun ancak yarısı tamamlandı. Uluslararası Uzay İstasyonu inşaatı 1998 yılında başlatıldı ve en son eki ise 2011 yılında yapıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.