Güncel

Instagram bu iddiaları yalanladı

Instagram, 3D Touch ve Apple Pay'ı test ettiğini yalanladı.


Daha önce yayınlanan bir haberde, Instagram’ın yeni bir alışveriş deneyimi sunmak için Apple’ın 3D Touch teknolojisi ile  reklamlarını test ettiği söylenmişti. Yeni sistem, Apple Pay ile entegre edilerek kullanıcının Instagram uygulamasından çıkmadan alışveriş yapmasını sağlayacaktı. Ayrıca alışveriş ekranına hafif veya daha sert bastırınca ürünün renk seçenekleri gibi bilgiler görmeniz mümkün olacaktı.

1447060912_instagram-logo-980x420.jpg

Bildiğiniz gibi 3D Touch teknolojisi Apple’ın iPhone 6S ve iPhone 6S Plus akıllı telefonlarında kullanılan bir özellik ve ekranda hafif veya sert dokunuşlar ile seçenekler sunuyor. Apple ve iOS geliştiricileri uygulamalara ekstra işlevsellik eklemek için bu özelliği kullanıyor.


Instagram, reklamlar ve online alışveriş için 3D Touch özelliği kullanımını test ettiğini yalanladı. Bir Instagram sözcüsü, "Mobil ticaret kesinlikle yakından ilgilendiğimiz bir alandır. Ancak şu anda test ettiğimiz gibi haberler doğru değildir." Dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.