Güncel

Instagram değişiyor! Sabitlenmiş gönderi özelliği geliyor

Instagram platformuna kattığı yeniliklere bir yenisini ekliyor. İşte ünlü sosyal medya platformunun bünyesine katacağı en yeni özellik.

Instagram değişiyor! Sabitlenmiş gönderi özelliği geliyor

Bir süredir Instagram, son kullanma tarihleri geçmelerine rağmen profilinize sabitleyeceğiniz en sevdiğiniz Hikayeleri sabitlemenin bir yolunu sunuyordu. Şirket yakında kendi yollarıyla öne çıkmalarını sağlamak için gönderilere de aynı şeyi yapmanıza izin verebilir.

Instagram değişiyor! Sabitlenmiş gönderi özelliği geliyor

instagram

TechCrunch tarafından belirtildiği üzere, Instagram kısa süre önce kullanıcıların fotoğraf ızgaralarında belirli gönderileri vurgulamalarına olanak tanıyan bir özelliği test etmeye başladı. Şirketin özelliği denemesine izin verdiği insanlardan biriyseniz bir gönderinin üst kısmındaki üç nokta simgesine dokunarak ve yeni "profilinize sabitle" seçeneğini belirleyerek özelliğe erişebilirsiniz. Instagram, yaptığı bir açıklamada, "İnsanların profillerinde gönderilere yer vermelerini sağlayan yeni bir özelliği test ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Şirketin normal gönderileri öne çıkarmak için bir yol eklemeyi düşündüğüne dair kanıtlar ilk olarak Ocak ayında Alessandro Paluzzi tarafından fark edildi. Twitter ve TikTok dahil olmak üzere bir avuç başka sosyal medya platformu, gönderileri hemen hemen aynı şekilde vurgulamanıza olanak tanıyan özelliklere sahip. Tahmin edebileceğiniz gibi, çok gönderi paylaşan ve en iyi çalışmalarını sergilemek isteyen kişiler için özellikle yararlı olan bir özellik olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.