Güncel

Instagram fotoğrafları çeken güneş gözlüğü

Tasarımcı Markus Gerke tarafından tasarlanan Instaglasses ile anı yakalamak daha kolay hale gelecek.

Instagram fotoğrafları çeken güneş gözlüğü

Hayatın akışında ilgimizi çeken güzellikleri  fotoğraflayarak  arkadaşlarımızla paylaşmak isteriz. Öyle anlar vardır ki o anı yakalmak için vaktimiz yok denecek kadar azdır. Bu sorundan yola çıkan Almanyalı tasarımcı  Instagram filitrelerine sahip üzerinde  5 MP'lik bir kamera bulunan bir gözlük tasarladı.

1340707425_instaglasses-conceptteknolojiokucom3.jpg

Tasarımcı Markus Gerke tarafından tasarlanan Instaglasses'in çalışması şu şekilde oluyor: İki çerceve arasına konumlandırılan Insta yazısına dokunduğumuzda Instagram devreye giriyor.

1340707614_instaglasses-conceptteknolojiokucom6.jpg
Soçercevede orijinal görüntüyü, sağ çercevede ise filitrelenmiş görüntüyü görebiliyoruz. Gözlük kullanıcılarına filitre seçim tuşları ile filitreleri değiştirme ve anında çektiğiniz fotoğrafı Instagram'a yüklme imkanı sunuyor. Tasarımcıya göre ileride Instaglasses'ta  uzun süre dayanabilecek  pil, 4G, WİFİ gibi özelliklerinde olacağını söyledi.
1340707513_instaglasses-conceptteknolojiokucom2.jpgTasarımcı Instaglasses'i bu haliyle piyasaya sürmeyi düşünmüyor. İleride daha fonksiyonel özellikler entegre edip piyasaya öyle sürmeyi planlıyor.
1340707592_instaglasses-conceptteknolojiokucom8.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.