Güncel

Instagram Twitter'dan daha popüler!

Instagram kullanıcı sayısında büyük artış gerçekleşti.


Yeni gelen haberlere göre Mart'tan itibaren Instagram'ın yükselişi başladı. Fotoğraf düzenleme uygulaması Instagram'ın Mart'tan bu yana kullanıcısı sayısı neredeyse on katına çıktı. O zamanlar kullanıcısı sayısı 886 bin olan Instagram ile beraber Twitter'ın da kullanıcı sayısı arttı ancak Instagram kadar fazla olmadı.

Twitter'ın kullanıcılarının sayısı Ağustos ayı verilerine göre toplamda Instagram'dan daha fazlaydı. Ancak sonuçlara bakıldığı zaman Instagram kullanıcılarının uygulamada harcadıkları zaman, Twitter kullanıcılarının harcadığı zamandan daha fazla. Instagram kullanıcıları uygulamada ortalama 257 dakikalarını harcarken, Twitter kullanıcıları ise sitede 169.9 dakika vakit harcıyorlar.

1348842499_twitterinstagram.jpg

Yayınlanan bu veriler iOS, Android ve Blackberry mobil kullanıcılarına dayandırılarak hazırlanmış.

Mark Zuckerberg'in, Instagram'ı insanların fotoğraf paylaşım oranını arttırmak ve mobil kullanımı daha yaygın hale getirmek istemesinden dolayı Instagram'ı bu yılın başında 735 Milyon Dolar'a satın alarak Facebook'a katmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.