Güncel

Instagram ve Facebook çöktü!

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan Instagram'da ve Facebook'ta dün gece birkaç saat süren erişim sorunu yaşandı. Aynı sorun Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp'ta da meydana geldi.

Instagram ve Facebook çöktü!

Zaman zaman sunucu sorunları yüzünden çöken Facebook ve sosyal ağın sahibi olduğu Instagram, dün gece yine benzer bir sorunla karşı karşıya kaldı. Bir süre sonra WhatsApp'ı da etkileyen bu sorun kullanıcıların iletişiminin aksamasına yol açtı. Özellikle Türkiye'de ve dünya çapında bazı ülkelerde ciddi olarak hissedilen sorunla ilgili olarak Facebook resmi bir açıklama yaparak sorunu gidermek için çalıştıklarını açıkladı.  

Instagram ve Facebook çöktü mü?

Kullanıcılar İnstagram profiline girdiklerinde akış yenilenemedi sorunuyla karşılaşıyor. Kullanıcılar tepkilerini daha önce olduğu gibi diğer bir sosyal medya aracı Twitter üzerinden dile getiriyor.

Facebook'ta da sorun

Kullanıcılar, aynı grubun sahibi olan sosyal medya platformu Facebook'a da erişim sıkıntısı yaşıyor. Facebook'ta kullanıcılar fotoğraf yükleme ve paylaşım sorunuyla karşı karşıya kalıyor. 

Sorunun küresel mi yoksa yerel mi olduğuna dair bir bilgi bulunmazken Facebook resmi Twitter hesabından sorunun varlığını doğruladı ve düzeltmek için çalıştıklarının bilgisini verdi. 

Yorumlar
yakup
yıl olmuş 2019 hala böyle sorunlarla karşılaşıyoruz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.