Instagram yeni özelliğini kullanıma sundu!

Instagram yeni özelliğini kullanıma sundu. Remix özelliği Reels videolarına ek olarak tüm video içeriklerinde kullanılabilecek. İşte tüm detaylar.

Instagram yeni özelliğini kullanıma sundu!

Instagram, Remix özelliğinin Reels videolarına ek olarak tüm video içeriklerinde kullanılabileceğini açıkladı. Böylece kullanıcılar platform üzerinden yeni kitlelere ulaşırken yaratıcılıklarını göstermek ve birbirleriyle iş birliği yapmak için yeni yöntemlere sahip olacak.

Reels’da olduğu gibi, Remix özelliği ile videoları remikslerken insanların Collabs (Katkıda Bulunma), Seslendirme, Efektler ve Ses Araçları gibi çeşitli yaratıcı araçlara erişimi olacak.

Remix özelliğini kullanmak için yapılması gerekenler şu şekilde:

instagram

Herkese açık bir Instagram videosu seçin

Sağ üst köşedeki ‘üç nokta’ ikonuna tıklayın

‘Bu videoyu remiksle’ seçeneğine tıklayın

Yanıtınızı kaydedin veya galerinizden yükleyin

Bir Instagram videosunun remiksi Reels videoları paylaştığınız her yerde görünür olur

Bu özelliğin kullanıma sunulmasından önce platforma yüklenmiş olan videolarda Remix özelliği kullanılamıyor.

Instagram ayrıca planlanmış canlı yayınları için insanların artık konu, tarih ve saat gibi bilgileri profillerinde öne çıkarabileceklerini açıkladı. Bu özellik sayesinde takipçiler izlemek istedikleri planlanmış canlı yayınlar için daha kolay bir şekilde hatırlatıcılara kaydolabilecek ve yayınları izleyebilecek.

Yeni yıla hızlı bir giriş yapan Instagram kullanıcıların dikkatini çekecek özelliklerini hız kesmeden sunmaya devam ediyor. TikTok benzeri bir özellik olan Reels'a yönelik Remix özelliği de içerik oluşturucuları kendi platformuna çekme çalışmalarından biri olarak öne çıkıyor. Şirket son dönemlerde güncelleme üstüne güncelleme sunmaya devam edecek gibi görünüyor.