Instagram'ın test ettiği beş yeni özellik - Page 1

Instagram son yıllarda üzerinde çalıştığı beş yeni özelliği test etti. Bu yılın başında, sosyal ağın yeni özelliklerini devreye sokmadan önce onlarla ilgili dosyaları uygulama paketlerine (APK) gizlediği fark edildi.

Instagram'ın test ettiği beş yeni özellik - Page 2

En güncel Instagram uygulamasında gizli bulunan en heyecan verici özellikler ise sosyal ağın çehresini topyekun değiştirecek cinsten. Ancak bu özelliklerin tam olarak ne zaman yayınlanacağı belli değil.

Instagram'ın test ettiği beş yeni özellik - Page 3

İşte Instagram’a eklenmesi planlanan en yeni ve en heyecan verici özellikler:
Yeni nesil akıllı telefonların bir bölümünde yer alan ve kullanıcılar tarafından beğenilen portre modu, insanların bokeh efektli selfie’ler çekmesine olanak tanıyor. Bu efekt, arka planın bulanıklaştırılmasını veya diğer ışık efektlerinin fotoğrafa uygulanmasını sağlıyor.

Instagram'ın test ettiği beş yeni özellik - Page 4

Ocak ayında Instagram’ın uygulama paketinde fark edilen GIPHY tabanlı GIF arama özelliği birkaç hafta sonrasında kullanıcılara sunulmuştu. Bundan yola çıkarak, Instagram Hikayeleri için portre modunun yakın zamanda devreye sokulması muhtemel.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.