Güncel

Intel geleceğinizi tasarlıyor!

San Francisco'da yapılan sunumda Intel gelecek adına planlarını anlattı.

Intel geleceğinizi tasarlıyor!

Kim geleceğimizle ilgili hipotezleri merak etmiyor ki? Uçan arabalar, temizlikçi robotlar..

Intel 15 yıl içinde teknolojide olası gelişmelerini sunuyor. Bu biraz hava durumunun önceden bilinmesi ve yeni hava şartlarına adapte olunması gibi bir şey. Hiç yağmur yağarken şekerleme yağdığını görmediniz mi? Akıllı ışık teknolojisi yağmur damlacıklarını size bonibon yağmuruna çevirebilir. San Francisco'da yaşayan bir adam der ki, bilim adamları sisli havalarda görünebilirlik konusunda çalışma yaptıklarında mutlu oluyorum.

Intel'in "Life Without Keys" adı ile gerçekleşen ilginç sunumu sahnelerde. Hayatta şifrelere yada şıkırdayan anahtarlara ihtiyacınız yok, bunun yerine evinize gelirsiniz bir kamera yüzünüzü ve sesinizi tanır, parmak izinizi okur ve içeri girersiniz. Eğer evde kimse olmadığı zaman biri gelirse akıllı telefonunuzla bilgilendirilirsiniz. Muhtemelen güvenilir su tesisatçınız kapıyı kilitlemeyi unutmuştur ya da postacı paketinizi kapının önüne bırakabilir. Bizimle misiniz ?

Siz sadece arkanıza yaslanın ve olağanüstü gelişmeleri izlemeye devam edin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.