Güncel

İntel Türkiye'nin müdürü Walmart'a transfer oldu

İntel'in Türkiye müdürü Müge Tanık, Walmart'ta işe başladı.


Intel Türkiye'nin ilk genel müdürü Müge Tanık, yaklaşık 17 yıldır çalıştığı Intel'den ayrılarak dünyanın en büyük şirketi WalMart'ın e ticaret birimine transfer oldu. 

Intel 1997 yılında Türkiye ofisini kurmaya karar verdiğinde, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv'in sahip olduğu Novasoft isimli Boston merkezli şirketten transfer edilerek Intel Türkiye ofisinin kurucu Genel Müdürü olan Müge Tanık 17 yıldır çalıştığı Intel'den ayrıldı. 

1404161709_img20140630234810.jpg

Nisan 1997'den 2000 yılı ortalarına kadar Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Müge Tanık, daha sonra Intel'in Santa Clara merkezine üst düzey yönetici olarak atanmıştı. Bundan sonraki 14 yıl boyunca çeşitli üst düzey görevlerde bulunan Müge Tanık son olarak Intel'in e-ticaret işlerinin başında çalışıyordu. Dünyanın en büyük perakende devi WalMart'a transfer olan Tanık, burada da e-ticaret alanında çalışacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.