Güncel

Intel'e hacker şoku: Bilgiler internete saçıldı

Siber saldırganların yeni hedefi Intel oldu ve şirketin gizli bilgileri internete düştü.


Bilgisayar korsanlarının bu seferki hedefi işlemci üreticisi Intel oldu. Şirketin sunucularına sızmayı başaran siber saldırganlar, gizli bilgiler için 20 GB büyüklüğündeki dosyaları internette paylaştı.

Intel'e hacker şoku: Bilgiler internete saçıldı

Siber saldırganlar dosyaları aldıktan sonra bu dosyalar Till Kottman isimli yazılımcı tarafından internette bir paylaşım sitesinde herkesin kullanımına sunuldu. Dosyalar arasında şirketin işlemcileri ile ilgili bazı kaynak kodları, ayıklama araçları, yol haritaları ve benzer dökumanlar yer alıyor.

Öte yandan gelen bilgilere göre bu dökümanlar sızdırılan bilgilerin sadece küçük bir kısmı ve siber saldırganların elinde farklı dökümanlar da bulunuyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Intel, saldırı ile ilgili olarak araştırmaların yapıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada 'ele geçirilen dosyaların Intel Kaynak ve Tasarım Merkezi'nden sızdırıldığı anlaşılıyor' ifadesine yer verildi.

Yorumlar
yakup
sağlam bir hacker herşeyi kontrol yapar tüm açıklar olsun ne olursa olsun herşeyin önlemini alır bu tasarım merkezinden sıldırılmış demişler hiç farketmez hackerlar güvenlik açıklarını söylerler yetkilelere ona göre önlem alınıp hiç bir zamamn sızdırılmaya izin vermezler
Cevapla
yakup
firmalar sağlam bir hackerları işe alsalar böyle siber saldırıların söz konusu bile olamaz
Cevapla
fr0stiee
sağlam hackerları alsa ne olacak, intel kaynak ve tasarım merkezi'nden sızdırıldığını söylemişler. çalışan olarak girip hırsızlığı yapmak da var. işte bu yüzden "işçilereinize güvenin" sözünün abartılmaması lazım
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.