Güncel

İnternet üzerinden satış yapanlara üzücü haber

Sosyal paylaşım siteleri dahil internet üzerinden satış yapan herkes vergi ödeyecek. İşte ayrıntılar!


Teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşması ile insanlar online alışverişlere yönelmeye başladılar. E-ticaret sitelerinin yanı sıra, sosyal paylaşım sitelerinde herkes kendi dükkanını açmaya başladı diyebiliriz. Ayrıca firmalar reklamlarını da bu sosyal paylaşım siteleri üzerinden yapmaya başladı. Hatta reklam yapmak için virüs geliştirip insanların istemeden de olsa reklamlarını görmek zorunda kalmasını sağlıyorlar. Ancak bundan böyle sosyal medya aracılığı ile reklam yapmak artık o kadar kolay olmayacak.

1463500258_e-commerce-platforms.jpg

Maliye Bakanı Naci Ağbal yaptığı açıklamada, bundan böyle vergi ödemediği halde sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı reklamlar sayesinde ürünlerini satarak kazanç sağlayan kişilerin vergi ödemek zorunda kalacağını söyledi.

Sosyal paylaşım sitelerinde yapılan reklam ve satışlar, artık elektronik işyeri olarak kabul edilecek ve vergi istenecek. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinden tutun kişisel bloglara kadar satış yapan herkes elde ettiği gelire göre vergi ödemek zorunda kalacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.