İnternette Dönen 10 Karanlık Sır - Page 1

2. Valor Por Tamaulipas adında açılan bir facebook sayfasıdır. Sahibinin kim olduğu bilinmiyor ve bu sayfa ne mi yapıyor? Meksika daki uyuşturucu şiddetiyle ilgili haberler yayınlıyordu. Buna karşılık uyuşturucu çetesi sayfanın sahibini veya ailesinin başına 46 bin dolar ödül koydu.

İnternette Dönen 10 Karanlık Sır - Page 2

3. A858DE45F56D9BC9 Reddit sitesinde (bir nevi facebook) A858DE45F56D9BC9 adıyla üye olan bir kullanıcı sitede her gün uzun şifreli mesajlar yolluyordu. Bu şifreler şifre kırıcı programlarla hala çözülmeye çalışılıyor ama bir sonuca varılamadı.

İnternette Dönen 10 Karanlık Sır - Page 3

4. GhostNet 2009'da ifşa edilen siber casus programının merkezi Çin'deydi. Bir çok ulus ve hükümetin bilgisayarlarını ele geçiren bu casus yazılımı hiç bir ülke veya grup programı üstlenmedi.

İnternette Dönen 10 Karanlık Sır - Page 4

5. İnternetin Kara Delikleri 2008'de bazı veriler ve mesajlar hiç var olmamış gibi ortadan kayboldu. Bunun sonucunda internet kesintileri ve sunucu çökmeleri yaşandı. Gizemi hala devam ediyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.