İnternette satılan sıra dışı ürünler - Page 1

Futbol Kulübü Tranmere Rovers
2009 yılının temmuz ayında, Dornoch Capital Advisors, İngiliz futbol kulübü Tranmere Rovers’ı eBay’de satışa koydu. Ne var ki, bundan kulüp yönetiminin haberi yoktu. Daha sonra kulübün resmi internet sitesinden yapılan bir açıklamayla satış iptal edildi.

İnternette satılan sıra dışı ürünler - Page 2

Yeni Zelanda
2006 yılında Avustralya’nın Brisbane kentinden bir kişi, eBay’de 1 sent başlangıç fiyatıyla Yeni Zelanda’yı açık artırmaya sundu. eBay yönetimi açık artırmayı devre dışı bıraktığında fiyat çoktan 3 bin dolara yükselmişti.

İnternette satılan sıra dışı ürünler - Page 3

Hayatın anlamı
2000 yılında Kuzey Carolina’dan bir kişi, “hayatın anlamı” başlığıyla bir açık artırma oluşturdu. Açıklamadaysa şu ifade yer alıyordu: “Varoluşun anlamını keşfettim, en yüksek teklifi veren kişiyle bu bilgiyi paylaşmaktan mutluluk duyacağım.” Açık artırma düşük bir tutarla, 3.26 dolarla sonlandı.

İnternette satılan sıra dışı ürünler - Page 4

Almanca
Alman Dili Derneği, Almanya’da İngilizce’nin gittikçe artan etkisine karşı farkındalık yaratmak için eBay’de Almanca’yı satışa çıkarmıştı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.