1. Büyükanne 10 yaşındaki İngiliz Zoe Pemberton, bir e-satış sitesinde 61 yaşındaki büyükannesini satışa çıkardı. Küçük kız, ayrıca onu "sinir bozucu ama kucaklanası" olarak tanımladı.

Şimdi bu az rastlanır örnek ve garip açık arttırmayı görüp kahkahalarla gülebilirsiniz, ancak insanlar bu büyükanne için teklifler vermeye başlamıştı. Alışveriş sitesi, açık arttırmayı kapatarak büyükanneyi kurtardı. Şirket teklifi iptal etmesini, insan ticaretiyle ilgili yönetmeliklere bağladı. Ancak büyükanne daha sonradan bu açık arttırmadan haberi olduğunu ve hiçbir zaman ciddiye almadığını söyledi.

2. Cornflakes ağırlığı kadar altın eder Bu hikaye bizi Amerika’nın Virginia eyaletine götürüyor. İki kız kardeş, normalde 6 tl civarında olan bir kutu cornflakes’i kazançlı bir işe dönüştürdü. Bu kutudaki bir cornflake Illınois eyaletinin şekline sahipti ve kardeşlerin açık arttırmaya çıkardığı cornflake parçası kısa sürede 1,350$’ı aştı.

Online alışveriş sitelerinde bu tarz ilanlara rastlamak artık sürpriz değil, insanlar bodruma attıkları çöpleri bile karlı satışlara dönüştürebiliyorlar. Günümüz e-ticaret’inin geldiği en önemli nokta da insanların bu popüler portallarda gerekli gereksiz her türden şeyi bulabilmesi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.