İnternet'ten Canlı Yayın Yapmanın Yolları - Page 1

Youtube üzerinden canlı yayın devri başladı. Şuan beta aşamasında olan sistem herkese açık. Youtube canlı yayını direkt olarak yapmanıza izin vermiyor. Kendisinin belirlemiş olduğu birkaç canlı yayın programı mevcut. Bu programları kullanarak, dilerseniz bilgisayarınızın masaüstü görüntüsünü, dilerseniz webcam'inizi, dilerseniz oynadığınız oyun2un yayını ve bunun gibi bir çok yayın seçeneği sunuyor. Bu birazda kullandığınız programa bağlı.
Program dışında ise cep telefonunuza indirebileceğiniz uygulama ilede canlı yayın yapmanın mümkün.
Bu işlemi sakın Hangout ile karıştırmayın. Hangout farklı bir boyut.

İnternet'ten Canlı Yayın Yapmanın Yolları - Page 2

Facebook gelişen sosyal deneyimlere ayak uydurarak canlı yayın uygulamasını aktif hale getirdi. Livestream for Facebook olarak duyurduğu canlı yayın platformu ile sosyal deneyimi bir adım öteye taşıdı. Facebook canlı yayını Livestream ile ortak yürütüyor. Facebook üzerinden canlı yayın yapmak için Livestream hesabınızın olması şart.

İnternet'ten Canlı Yayın Yapmanın Yolları - Page 3

Belkide canlı yayın olayı birçoğumuzun hayatına YouNow ile girdi. YouNow üzerinden canlı yayın yapmak kadar basit bir şey yok. Tek yapmanız gereken uygulamasını telefonunuza indirmek.
Bilgisayarınız üzerindende canlı yayın imkanı sağlamkta YouNow. Bunun için çeşitli programlar kullanabileceğiniz gibi, direkt webcam üzerindende yayın yapabilirsiniz.

İnternet'ten Canlı Yayın Yapmanın Yolları - Page 4

Periscope üzerinden canlı yayın yapabilmeniz için, uygulamayı ceptelefonunuza indirmeniz ve twitter hesabınızın olması gerekiyor. Periscope'de hesabınızı twitter üzerinden açmanız istendiği için twitter hesabınızın olması gerekmekte.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.