İnternet üzerinden ürün alırken dikkat! Dolandırıcılar her geçen gün yeni yöntemler kullanarak vatandaşı kazıklamaya devam ediyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri, internet üzerinden klonlanmış telefon satan çeteleri takibe aldı.

Yaklaşık 120 internet sitesini takip ederek satış ağını tespit eden dedektifler, değişik tarihlerde Bakırköy, Kadıköy, Fatih, Bahçelievler ve Silivri'de operasyonlar düzenledi

DEPOLAR BASILDI

İşyerlerinin depolarına giren dedektifler, Çin'de üretilerek Türkiye'ye kaçak yollarla sokulan son model 6 bin 800 adet cep telefonu, 5 bin 782 elektronik sigara, 3 bin 900 adet batarya, bin 650 adet kol saati ele geçirdi.

Çete üyelerinin taklit ürünleri gerçek gibi sattığı, getirdikleri kaçak telefonların IP ve IMEI numaralarını başka telefonlar üzerine kopyalayarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun bu telefonları tespit etmesini önlediği belirlendi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.