Güncel

iOS 16 ile gelen yeni özellikler MIUI'de çok önceden beri bulunuyor!

Apple geçtiğimiz günlerde WWDC Geliştirici toplantısı yaptı. Yeni iOS 16 sürümünü tanıtan Apple, iPhone'lara farklı özellikler getiren iOS 16'daki yeniliklerin yıllardır Google Android ve Xiaomi'nin MIUI ara yüzünde olması ise Apple'ın geriden geldiğinin göstergesi olarak görünüyor.

iOS 16 ile gelen yeni özellikler MIUI'de çok önceden beri bulunuyor!

Herkesin merakla beklediği Apple'ın WWDC etkinliği şirketin birçok yenilikleri ve yazılımlarıyla sona erdi. İnsanlar etkinlikten sonra pek çok şeyi tartışmaya başlarken, bu tartışmaların en yoğun yaşandığı yazılım ise yeni iOS 16 oluyor.

Yeni iOS 16, artık farklı şekillerde özelleştirilebilir bazı yeteneklere kavuşuyor. Ancak iOS 16'da tartışılan bazı özellikler uzun süredir Xiaomi'nin MIUI'sinde ve Google Android ekosisteminde mevcut. MIUI'nin zaten sahip olduğu bu özellikleri, Apple'ın ise yeni tanıttığı bazı özellikleri gelin görelim. 

Not: iOS 16 resmi olarak piyasaya sürülmedi.

Gelişmiş Odak Modu

Apple bu özelliği yeni tanıttı sayılmaz daha önce de vardı (Android'de ve MIUI'de uzun zamandır bulunuyor) ancak yeni iOS 16 ile elden geçirildi. Bu özellik, uygulamalardan herhangi bir bildirim almayı durdurmanızı sağlıyor. Oyun oynarken de kullanılan belirli işlere konsantre olmanıza olanak sağlıyor.

iOS 16 ile gelen yeni özelliklerin yıllardır Xiaomi'de olduğunu biliyor muydunuz?

Apple Odak Modu

MIUI'de bu özellik Odak modu olarak biliniyor. Eğer MIUI'de bu özelliği etkinleştirmek istiyorsanız şu talimatları yapmanız yeterli: Dijital Denge ve ebeveyn denetimlerine gidin, bildirim vermesini ve sizi rahatsız eden uygulamaları durdurmak için listeden onları seçin ve ardından özelliği açmak için dokunun. Mola verme seçeneği ile, uygulamaların süresini sınırlayabilir, ihtiyacınız olmadığında kapatabilirsiniz.

iOS 16 MIUI'e kıyasla geriden geliyor! İşte nedeni!

MIUI Odak Modu

Kilit Ekranı Özelleştirme

WWDC toplantısında Apple, iOS 16'da kilit ekranı özelleştirme seçeneklerini yeni tanıttı, bu, kullanıcılara kilit ekranını daha çekici ve zevklerinize göre değiştirme konusunda daha fazla özgürlük tanıyor. Ancak MIUI ve Android bu özelliklere uzun süredir sahip.

Apple iOS 16 ile gelen yenilikler yıllardır MIUI'de var!

Kilit ekranı için herhangi bir temayı seçebileceğiniz veya indirebileceğiniz, ardından arka planlarını, renklerini özelleştirebileceğiniz birçok seçenek hem MIUI'de hem de Android'de çok uzun zamandır bulunuyor. Hatta bu temalardan bazıları, kullanmak için kilit ekranında sizlere bazı araçlar bile sunabiliyorlar. Ayrıca MIUI'nin kendi sahip olduğu AMOLED ekranlı cihazlarda olan kilit ekranı özelleştirme seçenekleri mevcut. (Her Zaman Açık Ekran AOD)

Xiaomi'de uzun zamandır bulunan özellikler iOS 16 ile yeni tanıtıldı!

Yeni iOS ile tanıtılan hangi özellikleri çok beğendiniz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Teknoloji özürlüleri
Ulan yorumları okudukça sinir kat sayım artıyor. Lan alttaki özürlü tayfa p..çleri biraz teknoloji ile alakanız olsun. Anlamadan etmeden her boka yorum yapıyorsunuz. Nerenin milletisiniz lan siz! İnsan anlar yorum yapar. Sizde o da yok. Anlamadığınız her şeye yorum yapmak ne biliyim tam bir şaklabanlık. Birisi der MIUI android tabanlı zaten. Cahile bak yaaaa!! MIUI Android tabanlıymış. Kro Xiaomi'nin ara yüzü o. Adamların kendi geliştiricileri var. Android den bağımsız. Git araştır Kroya bak sen hele. 2. cahil 2 özelliği demiş. Aptal adam haber başlığında yeni tanıtılan özellikler MIUI de var diyor. Demekki yukarıdaki 2 özellik yıllardır var ki adam onları ele almış. Birde fasulye pilav örneği vermiş. Sen daha babanın şeyinde fasulye proteini iken teknolojinin içinde olan birisine örnek!!!
Cevapla
pokochu
sus lan mal
Amk iphone haterlarına gotten
Miui android tabanlı zaten aptal orospu cocuklari
Cevapla
Abuzer Kadayıf
2 özelliği karşılaştırıp hangisini sevdiniz denmesi, sadece pilav yiyip fasülyeyi beğendin mi sorusu ile kapışır beybi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.