Güncelleme iPhone 3GS, iPad 2, iPad Mini ve dördüncü nesil iPod Touch üzerine de yüklenebiliyor.
Kısaca özetleyecek olursak iOS 6.1 kullanıcılara, daha hızlı Safari tarama, FaceTime görüntülü arama, iCloud hizmetleri ve iTunes ve App Store indirme keyfini yaşatmak amacıyla yeniden düzenlendi. Ayrıca dünya çapında daha fazla pazara LTE desteği getiriyor.
Teknokulis.com ekibi olarak iOS 6.1′i sizler için inceledik. İşte iOS 6.1 ile gelen değişiklikler ve düzeltmeler.
Görüldüğü gibi kilit ekranında müzik simgeleri değişmiş durumda. Büyük bir yenilik olduğunu söyleyemeyiz, ancak yeni tasarımda ikonlar daha şık ve sade görünüyor. Ayrıca iCloud üzerinde istediğiniz parçaları silebiliyorsunuz.

Harita içerisinnde araçlar kısmına eklenen “Sorun Bildir” butonu ile birlikte, çokça şikayet alan haritalar (Maps) uygulamasının gelişimine ve hataların giderilmesine yardımcı olabileceksiniz. Bildiğiniz üzere Scott Forstall, Apple Maps'te yaşanan sorunlar nedeniyle özür dilemeyi reddedince, şirketle olan bağının kesilmesine karar verilmişti.

iOS 6.1 ile birlikte şarkı süre göstergelerinin yerleri de değişmiş durumda.

iOS 6.1 üzerinde Passbook görünümünde de bazı değişiklikler yapıldı..
iOS 6.1 üzerinde uygulama ikonlarına basılı tutunca uygulamalar artık daha hızlı şekilde sallanmaya başlıyor. iOS 6.1 ile ile gelen bir başka geliştirme de App Store uygulaması üzerinde gerçekleştirilmiş, uygulamanın iPad sürümü üzerinde yaptığımız testlerde artık daha hızlı çalıştığı ve kasılmaların olmadığını görebiliyoruz. Küçük, ama önemli sayabileceğimiz geliştirmelerden birisi olarak belirtmekte yarar var.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.