Baştan sona yenilenen iOS 7 ile Apple, mobil cihaz kullanıcılarının alışkanlıklarını da değiştirmeyi hedeflemiş görünüyor. Apple CEO'su Tim Cook tarafından "iPhone çıktığından beri iOS'ta yapılan en büyük değişiklik" sözleriyle tanımlanan iOS 7, tasarım, kullanım kolaylığı ve yeni özellikleriyle ilgi çekiyor. iOS 7'ye kadar ağırlıklı olarak kullanılan skeuomorphic(doğal görünüme benzetme) tasarımın yerine Flat(düz) tasarıma geçilmiş olması dikkat çekiyor..

WWDC etkinliğinde yeni cihaz ve işletim sistemlerinden önce bazı rakamlar da paylaşıldı.
Bu rakamlara göre;
iPhone cihazlar üzerinden, Android tabanlı cihazlara oranla ortalama yüzde 50 daha fazla kullanım yapılıyor. Ayrıca, iOS kullanıcıları android kullanıcılarına kıyasla kendilerini daha memnun hissediyor ,cihaz ve uygulamaları için daha fazla para harcıyorlar. iOS kullanıcılarının yüzde 93 ′ü iOS 6 sistemini kullanıyor, yüzde 6'lık kısmı ise iOS 5 kullanmaya devam ediyor.

iOS kullanıcılarının tamamına yakını güncellemeleri yakından takip ediyor ve yüklüyor. Tim Cook tarafından aktarılan bilgilere göre, Appstore üzerinden şimdiye kadar 900 milyon uygulama kullanıma sunuldu ve bu uygulamaların indirilme sayısı 50 milyarı geçti. Ayrıca Tim Cook, dünya genelinde appstore üzerinden alışveriş yapan kullanıcı sayısının yaklaşık 570 milyon olduğunu açıkladı

iOS 7 yenilikleri

Köklü tasarım değişikliklerinin yapıldığı iOS 7, yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. iOS 7 ile birlikte gelen yeni özellikler pek çok iOS kullanıcısını son derece heyecanlandırdı. Logolardan tasarıma ve tipografiye kadar birçok radikal değişikliğin yapıldığı iOS 77 kullanıcıları tamamen farklı bir arayüzle karşılaşıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.