Güncel

iPhone 5 bu şartlarda üretildi!

İşte Foxconn’un üretim koşulları

iPhone 5 bu şartlarda üretildi!

Çalışma koşulları bir çok teknoloji firmasının önem verdiği ve göz önünde bulundurduğu konulardan biri oluyor. Çin’deki Foxconn firması bildiğiniz gibi Apple’ın donanımsal üretimlerini gerçekleştiriyor. iPhone 5’in arkasında neler var hiç merak ettiniz mi?

Firmaların çalışanlarına sağladığı koşullar bakımından Foxconn diğer firmalar gibi değil. Çin Foxconn’dan kimi zaman intihar haberleri internete sızıyor,kimi zaman gizli tutuluyor. Ancak bir şeylerin ters gittiği açık. NewYork Times Çin Foxconn üzerinde bir araştırma başlattı.

1355414989_img0974610x407.jpg

Apple ve Foxconn arasındaki iş birliğinin aksine Apple ne kadar ışıltılı yüksek şartlarda bir firmaysa Foxconn da bu konuda o kadar düşüşte diyebiliriz. iPad, iPhone ya da iPod’lar Foxconn’da zor çalışma koşullarında üretiliyor. Apple ve Foxconn’un bu konuda masaya oturması bekleniyor. Çalışanların hakları Foxconn tarafından hiçbir güvenceye alınmıyor.

Yorumlar
android user
hani hangi sartlarda uretilmis yazilan yazilari okuyali yillar oldu bir bina resmunden baska birsey yok resimler nerde
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.